|

Yunanistan Turizm Bakanı İstanbul’da

Kaynak: DHA

Yunanistan’ın Turizm ve Kalkınma Bakanı Olga Kefalogianni resmi davetli olarak bugün THY’ye ait bir uçakla saat 11.30’da Atina’dan İstanbul’a geldi.

Yunanistan’ın Turizm ve Kalkınma Bakanı Olga Kefalogianni resmi davetli olarak bugün Thy’ye ait bir uçakla saat 11.30’da Atina’dan İstanbul’a geldi. Konuk Bakan Kefalogianni daha sonra Atatürk Havalimanı’ndan Fener Rum Patrikanesine gitti.

Yunanistan Turizm ve Kalkınma Bakanı Olga Kefalogianni’nin ikinci yurt dışı resmi ziyaretini Türkiye’ye yaptığı belirtildi. Cnn Türk ve NTV Televizyonlarında canlı yayına çıkacak olan Kefalogianni’nin yarın da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Topkapı Sarayı’nda bir araya geleceği bildirildi.

Okunma: 1136 Kişi
Etiket:
 • Erden Duygu

  Güzel bir gelişme bence. Umarım bu coğrafyada birlikte kazanmamız gerektiğini Yunanlı dostlarımız artık anlamıştır. Burada biraz sarkastik olduğumu yorumu okuyan herkes anlamıştır.
  Benim turizm ile uğraşmaya, iş yeri sahibi olarak, Bodrum da !985 yılında gördüğüm ve 1991 yılında Bodrumdan çıktığım zamana kadar gözlediğim bir önemli ve unutulmaması gereken, Türkiye turizminin gelişmesini engelleme çabası vardı Yunanlı dostlarımızın.
  Yunan adalarına charter uçaklarla gelen turistler, eğer, adalardan yakın olan Türkiye topraklarına günlük visit için gelip, pasaportlarına Türkiye damgası aldıklarında,geldikleri ülkelerine  geri dönüşlerinde charter uçaklarla gitmelerine müsaade edilmiyordu. Tarifeli uçaklarla gitmeleri haksız olarak dayatılıyordu. Dolayısı ile yunan adalarından bize kimse gelmiyordu.

  Ciddi bir devlet yaptırımı vardı.

  Şimdi,

  Bizimle birlikte iş yapmak istiyorlar.

  Peki,

  Neden hala Türkiyeden para harcayacak Türk turistler visa vs. problemleri ile karşılaşıyorlar? Günlük, gecelemeli belki turlarda hala? 

  AB yasaları ise, biz de AB değilsek, Yunanistan bizden, yukarıdakileri değerlendirerek ne belker bu ziyaretten? Daha doğrusu, ne yapabilirler karşılıklılık açısından?

  İsterim ki, Yunan Hükümeti eskiden yaptığı haksız rekabeti önce kabul etsin, sonra bizden yarım istesin.

  Saygılarımla,

  Erden Duygu
.