|

İspanya turizmi tırmanıyor

Kaynak: Radikal

Temmuz ayında ülkeye giriş yapan turist sayısında tüm zamanların en iyi rekorunu kıran İspanya yıl sonunda toplamda yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. Artıştaki en önemli faktörün Türkiye’deki Gezi protestoları ile Mısır’daki gerilim olduğu belirtiliyor.

İspanya Turizm Bakanlığı’ndan elde edilen verilere göre, İspanya’ya geçen temmuz ayında 7 milyon 875 bin 997 turist geldi.

Temmuz ayında İspanya’ya en çok turistin 1 milyon 826 bin 84 kişi ile İngiltere ’den geldiğini belirten yetkililer, ikinci sırada 1 milyon 269 bin 607 ile Fransa’nın, üçüncü sırada ise 1 milyon 117 bin 584 kişi ile Almanya ’nın yer aldığını belirttiler.

Bakanlık yetkilileri, 2013′ün ilk 7 ayında İspanya’ya gelen turist sayısının ise 34 milyon 19 bin 611 kişiye ulaştığını duyurdular. İspanya’daki seyahat acenteleri birliği de ülkedeki turist artışındaki en önemli faktörün Türkiye’de bir süre önce yaşanan olaylar ve Mısır’daki iç gerginliğin olduğunu söyledi. Birlik Başkanı Adolfo Mate, Türkiye’de yaşanan Gezi olaylarının İspanyol turizmine yaradığını inkar etmeyerek, “Turist güvenli ve huzurlu bölgeler arıyor. İspanya da bunu sunuyor” dedi.

Okunma: 1567 Kişi
Etiket:
.